2010. jan. 22.

Könyv a halálközeli élményekről

Az eddigi legkiterjedtebb, internetes adatgyűjtésen alapul egy amerikai szerzőpáros január 19-én megjelent könyve a halál utáni életről.


Az Evidence of the Afterlife című könyv onkológus szerzője, Jeffrey Long és felesége több ezer, halálközeli élményről szóló beszámolót gyűjtöttek össze nonprofit kutatási alapítványuk honlapján keresztül. Történetük leírása mellett a válaszadóknak egy száz kérdésből álló kérdőívet kell kitölteniük, ami lehetővé teszi a valótlan beszámolók kiszűrését. A weboldal adatbázisa ma több mint kétezer hiteles halálközeli élményt tartalmaz, ami messze felülmúlja az eddigi kutatások anyagát. A beküldők különféle korú, fajú és vallású emberek a világ minden tájáról, ami még megdöbbentőbbé teszi a beszámolók hasonlóságát. Ezekből ad közre 1300-at a most megjent könyv, melynek társszerzője a téma ismert szakírója, Paul Perry.
„Ha a halálközeli élmények a kulturális háttértől függenének, akkor akik soha nem hallottak ilyesmiről, minden bizonnyal másmilyen élményekről számolnának be. A tapasztalatunk azonban nem ez. Az élmény megtörténte és tartalma független attól, hogy az illető hallott-e a halálközeli élményekről" – mutat rá Long, aki kilenc jellemzővel igazolja „a halál utáni élet egybecsengő üzenetét". Ezek között említi a kristálytiszta visszaemlékezéseket, az érzékek élességét, az elhunyt családtagokkal való találkozást és az élmény maradandó hatását a földi életbe való visszatérés után. 
Long megjegyzi: különösen érdekesnek találta, hogy a halálközeli élményt megtapasztalt kisgyerekek csaknem ugyanolyan történésekről számolnak be, mint a felnőttek, pedig az ő gondolkodásukban még kialakulatlan a halál fogalma. „Azt tapasztaltam, hogy az ötéves és még kisebb gyerekek halálközeli élményei teljesen megegyeznek azzal, amit a nagyobb gyerekek és a felnőttek élnek át. Úgy tűnik, a halálközeli élmény tartalmát egyáltalán nem befolyásolja, hogy az illető tudja-e, hogy létezik ilyen élmény, hogy milyen fogalma van a halálról és milyen kultúrában nevelkedett."
A könyv megírása mélyen hatott a szerzőre. „Jobb orvos lettem. Bátrabban küzdök a rákkal, mert tudom, hogy ha valaki meghal, az nem a vég. Együttérzőbb és reménykedőbb lettem" – idézi Longot az msnbc.com.

forrás: Magyar Kurir


Nincsenek megjegyzések: