A "gonoszság": egyenlőtlenség, igazságtalanság, amely jogtalanul sokat követel magának, amely kevesebbet ad másoknak a kelleténél. Minél inkább fölébe akarok kerekedni a másiknak, annál silányabbá válik a személyíségem, mivel a jogtalan birtoklásszorongással tölti el és beszűkíti a lelkemet. Ezért az az ember, aki túlságosan szereti önmagát, az sem magát, sem másokat nem tud igazán szeretni.
Thomas Merton: A csend szava

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése